Права учасників мирних зібрань

Права учасників мирних зібрань

Стаття 39 Конституції України гарантує кожному громадянину право на свободу мирних зібрань. Обмежити це право може лише суд із метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров’я населення або захисту прав і свобод інших людей.

Під час проведення мирних зібрань Ви маєте право вчиняти будь-які дії, не заборонені законом.

Зокрема Ви маєте право:

вільно висловлювати свої погляди

виступати перед учасниками зібрання

розповсюджувати листівки, буклети, іншу друковану продукцію

ВАЖЛИВО!

За заклики до незаконних дій та розповсюдження матеріалів, які їх містять, наприклад: насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підриву безпеки держави, пропаганди війни, насильства, розпалювання міжетнічної, расової, національної, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров’я населення Вас можуть притягти до кримінальної відповідальності.

використовувати символіку та плакати

ВАЖЛИВО!

За використання комуністичної та нацистської символіки передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

За публічну наругу над Державним Прапором України, Державним Гербом України, Державним Гімном України або офіційно встановленим або піднятим прапором чи гербом іноземної держави  – передбачена кримінальна відповідальність.

готувати колективні звернення до органів влади на тему мирного зібрання

здійснювати фото-, відеозйомку

Мирне зібрання – це публічний захід,  тому Ви вільно можете проводити фото- і відеозйомку під час мирного зібрання, зокрема, дій поліції та військовослужбовців Національної гвардії.

Поліція чи інші особи не можуть Вам заборонити здійснювати фото- чи відеозйомку, це право захищено ст. 307 Цивільного кодексу України, однак візьміть до уваги, що здійснювати зйомку дітей можна лише з дозволу їхніх батьків чи опікунів (піклувальників).

 

ВАЖЛИВО!

Організатори та учасники зібрання, а також поліція та Нацгвардія зобов’язані не перешкоджати журналістам, які висвітлюють події мирного зібрання.

 

використовувати звукопідсилювальну техніку

Звертаємо Вашу увагу на те, що Вам не потрібно отримувати спеціальний дозвіл на використання звукопідсилювальної техніки чи апаратури.

Під час використання такої техніки чи апаратури зважайте на час та місце проведення мирного зібрання; Якщо Ви проводите його у нічний час поруч з житловими кварталами, подбайте про те, аби не створювати незручностей його мешканцям.

встановлювати сцени, намети та інші тимчасові споруди

пікетувати будівлі і займати тротуари, не заважаючи при цьому вільному пересуванню громадян

ВАЖЛИВО!

Під час проведення зібрань забороняється блокувати будівлі і транспортні магістралі.

Не допускається штучне перекриття проїжджої частини для руху транспорту за відсутності потреби в таких діях з огляду на чисельність учасників зібрання.

звернутися до суду у разі порушення Ваших прав поліцією або іншими особами